Jak vypadá mumie pod obvazy? A kde stála nejslavnější knihovna starověku? Ke kterému řeckému bohovi se nejčastěji přiřazuje kůň? Kdyby Vám někdo řekl, že pro Vás má Danajský dar, chtěly byste ho? Víte, kdo je to Jupik? A co kdybych Vám řekla, že za jednou z nejmocnějších říší světa stojí obyčejný chovatel dobytka? Toto všechno budeme spolu objevovat během našich lekcí, tak se neváhej přihlásit.
V tomto kurzu budeme dál cestovat historií po světě a přidáme si další národy, o kterých si budeme povídat. V kurzu budeme poznávat základní fakta, ale nebudou chybět ani zajímavosti. K již prozkoumaným národům (z minulého pololetí) přidáme etnika z částí světa, kam jsme ještě necestovali. V jedné lekci se budeme věnovat vždy jednomu národu nebo jedné oblasti.
1. sobota - Starověký Egypt
Jediné ze starověkých sedmi divů světa, co stojí i dnes, jsou egyptské pyramidy. Víte, ale k čemu sloužily? A jak je zvládly Egypťané postavit? A věděli jste, že Egypťané, jako první, vyvinuli ortoptickou protézu? Během této lekce si budeme povídat nejen o těchto zajímavostech, ale i o dalších.
2. sobota – Eskymáci
Co všechno dokázali použít Eskymáci ze zvířat, která lovili, si povíme v lekci věnované Eskymákům.
3. sobota – Perská říše
Představte si, že je Perská říše zapsaná v Guinessově knize rekordů! Díky čemu se do knihy rekordů dostala se dozvíme na této lekci.
4. sobota – Řekové
Víte, kdo vábí jako Siréna? A jak vzniklo slovo panika? A jak vypadal trojský kůň? O tom, jak vznikla tato spojení a jiných řeckých bozích, bohyních a postavách si budeme povídat v lekci o Řecích.
5. sobota – Africké národy
Jak dnes žije nejstarší národ světa? A kolik dalších národů můžeme v Africe potkat? Jaký hudební nástroj si představí, když se řekne Afrika? Dokážete na něj zatancovat? V poslední lekci si povíme o Křovácích, o způsobu života kočovných kmenů i o tradičních tancích a hudbě.