Odesílání...
Všechny programy jsou vedeny zkušenými lektory a lektorkami. Ve třídách START a JUNIOR mají děti k dispozici asistentku, která dětem pomáhá v průběhu programu, zajišťuje dohled a program o přestávkách a doprovází děti na oběd.
David je studentem Gymnázia Jana Keplera v Praze a vede už pátým rokem kroužek v občanském sdružení TIB. Koníčkem jsou filmy, rád někdy něco upeče a kdy to jen jde, poslouchá hudbu.
Kateřina Babková je absolventka oboru Sinologie, v roce 2022 pracovala jako tlumočník v Centru tradiční čínské medicíny v Olomouci a nadále se soustřeďuje na studium a práci v oboru. Ráda rozvíjí dětské znalosti a je součástí jejich pokroků. „Děti jsou takové malé houbičky, které rády nasávají okolní vědomosti. Vždy mě bavilo být součástí jejich vývoje, předávat jim část svých zkušeností a vzdělávat je.“
Sára studuje na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci a je několikátým rokem lektorkou robotiky v občanském sdružení TIB. Ve volném čase ráda čte, sportuje, poslouchá hudbu a cestuje do nejrůznějších koutů světa.
Adam Boček je studentem Českého vysokého učení technického a Unicorn University. Jeho hlavním koníčkem je sebevzdělávání se v oblastech ekonomiky, managementu, fyziky a informatiky. Mimo jiné je však vášnivým čtenářem děl J.R.R. Tolkiena, posluchačem orchestrální hudby, historickým šermířem a 3D tiskařem. Baví ho učit ostatní svým zájmům, či aspoň oborům jemu blízkým. Jeho cílem v pozici instruktora je předat svou lásku k informacím mladší generaci.
Unicorn College je renomovaná soukromá vysoká škola, která nabízí kvalitní vysokoškolské vzdělání v oblasti informačních a komunikačních technologií, ekonomie a managementu. Soustředíme se na systematické vzdělávání odborníků v akreditovaných oborech s cílem maximalizace konkurenční výhody pro jejich budoucí uplatnění. Promyšlený vzdělávací systém řádně shrnuje a předává vyvážený komplex znalostí složený ze standardů dobré odvětvové praxe, aplikované výzkumné činnosti, korporátního přístupu a partnerské spolupráce s oborovými leadery.
Mgr. Pavel Čech, Ph.D. vystudoval v magisterském oboru hebraistiku a religionistiku a v doktorském Jazyky zemí Asie a Afriky na FFUK, kde poté 15 let učil na Ústavu srovnávací jazykovědy alias Starověkého Předního východu. Byl členem Mensy ČR a odmala vynikal v šachu, kde je – mimo jiné – čtyřnásobným přeborníkem republiky v žákovských kategoriích a držitelem titulu „mezinárodní mistr“. Naši republiku reprezentoval v soutěžích jednotlivců i družstev. V současnosti věnuje většinu času své rodině a psaní knih v podhůří Orlických hor.
Anna je studentkou sociologie na Fakultě sociálních studií a speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. S CTM spolupracuje již od roku 2015, nejdříve jako asistent, později jako lektor kurzů Světošlápka pro Objevitelské soboty i Objevitele online. Vedla kurz TIB - robotika We Do. Pravidelně jezdí jako vedoucí na dětské letní tábory.
Mgr. Kateřina Gaďůrková je pedagožka na gymnáziu. Na Pedf UK vystudovala biologii a chemii. Věnuje se také výchovnému poradenství a primární prevenci. Pracovala v mnoha dětských organizacích a oddílech. Ráda tráví čas v přírodě s batohem na zádech, leze, čte a peče dorty.
Mgr. Daniel Honeš vystudoval egyptologii, obecnou lingvistiku a fonetiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích absolvoval studium pedagogiky. Během studií se převážně zabýval starověkými jazyky a písemnými systémy a pojetím jazyka, jeho produkce a percepce ve starověku. Egyptologii a jazykovědě se věnuje již od útlého věku a své nadšení pro obor předává účastníkům programů CTM z oblasti dějin, archeologie a kultury starověkého Egypta. Pro CTM vytvořil kurz egyptských hieroglyfů pro začátečníky i pokročilé, ve kterých srozumitelnou formou seznamuje posluchače s jazykem a písmem starověkých Egypťanů. Daniel ve svém volném čase rád cestuje do zahraničí, oblíbil si zejména destinace, kde se nacházejí muzea s významnými egyptskými sbírkami.
Ivan vystudoval konstrukci letadel a na Přírodovědecké fakultě UK geologické obory a geofyziku. Jako geolog a zástupce obchodní společnosti se ocitl v mnoha odlehlých „koutech“ naší planety, rád by nové generaci předal nejenom informace o vesmíru a životě na naší planetě, kde jsme součástí zázraku života, ale i o naší odpovědnosti za její současný stav a budoucnost. Má rád plavání, lyžování, vodu, sport obecně, od dětství leží v knížkách, je přítelem dobré sci-fi, dobré hudby. Rád hraje mariáš a další hry, kde je potřeba trocha té fantazie. Život si neumí představit bez dobrého humoru.
Luboš Jánský je student Fakulty informatiky a statistiky VŠE v Praze, Power Platform & Minecraft Dpt Lead ve Studentském Trenérském Centru Microsoft a velký nadšenec pro uplatňování nových metod ve vzdělávání. Spolu se svými kolegy usiluje o zapojení Minecraftu do výuky na co nejvíce školách. Účastní se různých akcí od Microsoftu i mimo něj, kde rozšiřuje své znalosti v oboru IT.
Jitka Jechová pracuje jako finanční manažer pro výzkumné projekty na České zemědělské univerzitě v Praze, připravuje děti k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia. Organizuje volnočasové a vzdělávací akce pro děti a mládež. Jejím velkým koníčkem je cestování, finance, sport a kultura. Její kurzy jsou zaměřené na cestování, zeměpis a přehled ve finanční gramotnosti.
Víťa studoval obor Informatika – Anglický jazyk na pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci. Již v průběhu studia začal vyučovat na ZŠ Oblačná, která je zaměřena na výpočetní techniku. Na této škole se poprvé setkal s robotickými stavebnicemi LEGO Mindstorms. V současné době vyučuje i na ZŠ Doctrina s.r.o, kde má k dispozici nejnovější stavebnice LEGO Mindstorms. Ve volných chvílích se se svými žáky věnuje problematice robotiky ve volnočasovém kroužku. Dále robotiku vyučuje na dětské Univerzitě v Liberci a také pro DDM Větrník.
Mgr. Zuzana Kocíková vystudovala MFF UK v Praze. Od roku 2004 působí v občanském sdružení TIB, kde se věnuje počítačovým kroužkům pro děti a mládež.
RNDr. Iva Kolářová, PhD. je odbornou asistentkou na katedře parazitologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V současné době zde přednáší kurz Imunologie parazitárních nákaz, školí bakalářské, magisterské i postgraduální studenty a z imunologického zorného úhlu se věnuje výzkumu vztahu parazit-hostitel u onemocnění zvaného leishmanióza. S Centrem pro talentovanou mládež spolupracuje od roku 2013. Je instruktorkou online kurzu AP Biology a Anatomy and Physiology.
Studuji na gymnáziu Jaroslava Heyrovského. Miluji tanec, jsem členkou soutěžní taneční skupiny a už od školky chodím na ZUŠ na výtvarný obor. Umění bych se chtěla věnovat i v budoucnu. Ve škole je mým oblíbeným předmětem angličtina, čtvrtým rokem se učím také španělsky. Ráda pracuji s dětmi a chtěla bych jim pomáhat rozvíjet jejich talenty.
Ing. arch. Veronika Kovářová je architektka, která se věnuje veřejnému prostoru a osvětě v oblasti architektury, obzvláště udržitelné a dřevěné. Spolupracovala s Galerií Jaroslava Fragnera a je součástí platformy Architektura dětem. Pořádá tvořivé kurzy a organizuje Šperkařské a Řemeslné workshopy. Ve volném čase tvoří a je úplně jedno, jestli šperky, omalovánky nebo učební pomůcky pro děti. Pracovala i jako průvodce na zámcích a dovolené tráví návštěvami zámků, muzeí, galerií a hradů.
RNDr. Ivo Králíček Ph.D. je učitelem biologie a matematiky na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové a přednáší také didaktiku biologie a biogeografie na UHK. Odborným zaměřením ekolog a botanik je pan Králíček vášnivým fotografem a cestovatelem.
Lenka Leheňová je absolventka střední pedagogické školy, avšak již řadu let se věnuje práci s dětmi různých věkových kategorií. Pro děti s rodiči pořádá také tématické projektové víkendy v duchu SPOLEČNĚ ZVLÁDNEME VÍCE. Ruční práce a rozmanité tvoření z nejrůznějších materiálů ji provází celým životem.
Kateřina Makovská pracuji v mezinárodní mateřské škole v Praze. Ve volném čase ráda cestuje, ať už do přírody, nebo za památkami, ideálně historickými. Ráda sportuje, tancuje a hraje na hudební nástroje.
Lukáš Moravec studuje na Fakultě elektrotechnické na ČVUT v Praze. Baví ho programování a práce s dětmi. Ve volném čase rád programuje, zkouší zapojování různých elektrických obvodů nebo si hraje s 3D tiskárnou :-).
Mgr. Irena Nolová vystudovala FF UK Praha obor andragogika. Od roku 2010 se věnuje cvičení jógy, je v lektorském týmu České asociace dětské jógy. Má ráda jógu ve všech jejich podobách, veselou s dětmi, spirituální s těhotnými, jemnou a zdravotní se seniory. Jóga se stala její věrnou a spolehlivou přítelkyní do pohody i nepohody.
Mgr. Hana Pevná je pedagožka a učí na FZŠ O. Chlupa v Praze. Spolupracovala s vědci na Univerzitě v Curychu na svém dlouholetém výzkumu sněhové pokrývky. Mimo zálibu v počasí a přírodní jevy má ráda cestování, hudbu a hlavolamy.
Karolína studuje na Gymnáziu Elišky Krásnohorské. Učí robotiku a programování v Baltíkovi v občanském sdružení v TIB. Ve volném čase ráda čte, sportuje nebo poslouchá hudbu.
Lucie Růžičková je studentka posledního ročníku oboru Biochemistry (se specializací na bioinformatiku a systémovou biologii) na univerzitě Imperial College London a absolventka gymnázia Nový PORG. Absolvovala dvě stáže Otevřené vědy AVČR – za vývoj nové spektroskopické metody k identifikaci léčiv na Ústavu organické chemie a biochemie obdržela ocenění České hlavičky a podílela se na dvou publikacích. Také pracovala jako klinická výzkumná asistentka na katedře Veřejného zdraví, a nyní spolupracuje na výzkumu epigenomiky se skupinou Marca Di Antonia na katedře Chemie na Imperial College. V průběhu střední školy absolvovala program Objevitelské soboty a kurzy CTM Life Science, Honors Algebra I & II, Honors Chemistry a AP Biology. Ve Velké Británii studuje za podpory nadace The Kellner Family Foundation.
Nela Sedláčková je studentka magisterského oboru Physics na University of St Andrews ve Skotsku a absolventka Gymnázia Jiřího z Poděbrad. Je stipendistka The Kellner Family Foundation a už několik let se věnuje doučování matematiky a fyziky. V létě 2022 absolvovala stáž v Helmholtz- Centrum Dresden Rossendorf v Německu ve výzkumu rentgenové spektroskopie jako diagnostiky pro laserové urychlování iontů. Během střední školy absolvovala stáž Otevřená věda AVČR ve výzkumu kapalných krystalů. Její vášeň je energetika a jaderná fúzní energie.
Bc. Petra Scholzová vystudovala Univerzitu J. E. Purkyně, fakultu Sociálně ekonomickou v Ústí nad Labem, obor ekonomie – management. Po mnoha letech v korporátech se vrátila ke svému původnímu technickému vzdělání (SPŠ strojní) a pochopila, že nejlepší práce je s dětmi. Z letitých zkušeností ví, že takto zábavnou formou podávané informace děti baví a má obrovský smysl předávat zdánlivě složité technické zákonitosti prožitkovou formou již malým dětem. Petra mimo jiné pořádá i technicky orientované příměstské kempy.
Veronika Sláčalová je studentkou oboru Ochrana životního prostředí na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Již několik let spolupracuje s CTM, kde začínala jako asistentka, ale teď je již lektorka, a ve svých kurzech by děti ráda přivedla k lásce a respektu k přírodě. Ve volném čase se věnuje čtení, lezení, pořádaní dětských táborů a poznávání přírody mimo učebnice.
Mgr. Denisa Sládečková je absolventkou bakalářského programu Pedagogika a magisterského programu Sociální pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.Věnuje se výchovnému poradenství a výuce Mindfulness v ZŠ Edisona a doučováním nadaných dětí a dětí s duální výjimečností. V roce 2017 a 2018 prošla Mindfulness výcviky v Mindfulness institutu pod vedením Marcely Roflíkové. Ve volném čase se věnuje cestování, tanci a józe.
Jan Spratek vytváří vzdělávací programy o vesmíru a kosmonautice pro žáky i učitele a přednáší po celé České republice. Pracoval ve vzdělávací kanceláři Evropské kosmické agentury (ESA) a byl programovým ředitelem Mobilního planetária. Nyní působí jako odborný pracovník programového oddělení ve Hvězdárně a planetáriu hl.m. Prahy (Planetum).
Mgr. Petra Šlapánková je dlouholetá učitelka a lektorka. Vystudovala učitelství pro 1. stupeň ZŠ se specializací dramatická výchova v Praze a studovala etopedii v Hradci Králové. Díky spolupráci s PhDr. Evou Vondrákovou, předsedkyní Společnosti pro talent a nadání a studiu etopedie se začala více zajímat o práci s dětmi s mimořádným nadáním.
Ráda si přečte dobrou literaturu, hraje na klavír, kytaru či djembe, nebo vyrábí z rozmanitých materiálů.
Agáta Štrosová je studentkou všeobecného lékařství na 2. lékařské fakultě UK v Praze. Ve volném čase se ráda věnuje všemožným sportům, studiu jazyků a různým kreativním činnostem. Ráda vidí lidi se zájmem, a ráda prohlubuje jejich i svou vášeň k poznávání.
Jasmína Švarcrová v současnosti studuje ve třetím ročníku bakalářského programu Joint Honours History and Political Science na irské univerzitě Trinity College Dublin. Je absolventkou gymnázia Open Gate, kde studovala v programu International Baccalaureate, a také absolventkou kurzů AP U.S. History a Creative Writing pod záštitou CTM. V CTM působí jako instruktorka online kurzů World History, History of the British Isles a Develop Your Study Skills. Volný čas ráda tráví s přáteli a rodinou, u dobrého jídla nebo výletem za historií a kulturou.
Mgr. Miroslav Záveský je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, kde studoval učitelství dějepisu a základů společenských věd. Od mládí jej fascinovaly dějiny, kterým se nepřetržitě věnuje řadu let. Ve volném čase rád chodí na pěší túry, do divadla či tráví volno četbou.
MUDr. Michaela Žačková - Lidé jsou pro mně fascinující. Naše fyziologie a biologie - když všechno funguje a jsme zdraví, ale i to, co nás trápí, když jsme nemocní. Proto jsem vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a pak začala pracovat na novorozeneckém oddělení. Už během studia jsem učila první pomoc v rámci studentského programu IFMSA a láska k učení mi zůstala. Spolu se podíváme na záhady lidského těla a prozkoumáme jak (ne)funguje.
Centrum pro talentovanou mládež, z.s. | nezisková organizace
Tento projekt není podporován z evropských zdrojů.
Copyright © 2014-2023 Centrum pro talentovanou mládež, z.s. All Rights Reserved.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků.
Sledujte novinky a spojte se s námi!
CTM na FacebookuYouTube kanál CTMInstagram CTMLinkedIN CTMChcete dostávat novinky z CTM?200
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
V pořádku