www.ctm-academy.cz
datum: 26.05.2024

Kód kurzu:

CTM_APSEMINAR

Název kurzu:

AP Seminar

Délka kurzu:

2 semesters

Rok školní docházky / Grade:

10 - 13

Partner:

CTM

Detailní popis

AP Seminar is a foundational course that engages students in cross-curricular conversations that explore the complexities of academic and real-world topics and issues by analyzing divergent perspectives. Using an inquiry framework, students practice reading and analyzing articles, research studies, and foundational, literary, and philosophical texts; listening to and viewing speeches, broadcasts, and personal accounts; and experiencing artistic works and performances. Students learn to synthesize information from multiple sources, develop their own perspectives in written essays, and design and deliver oral and visual presentations, both individually and as part of a team. Ultimately, the course aims to equip students with the power to analyze and evaluate information with accuracy and precision in order to craft and communicate evidence-based arguments. AP Seminar offers a combination of online and presence or zoom based education, with interactive lessons with instructors.Topics for AP Seminar are going to be  announced in September based on students' interests in humanities, maths and sciences, and natural sciences.

 

Struktura kurzu

Course Content

Big Idea 1: Question and Explore

You’ll learn about the first step of doing research: inquiry and investigation.

You’ll practice:

Big Idea 2: Understand and Analyze

You’ll learn to read, comprehend, and explain a perspective or argument.

You’ll practice:

Big Idea 3: Evaluate Multiple Perspectives

You’ll learn to compare and contrast different perspectives on an issue, idea, or problem so you can understand its complexity.

You’ll practice:

Big Idea 4: Synthesize Ideas

You’ll learn to take information you’ve gathered, analyzed, and evaluated and use it to form your own conclusions and build your own argument.

You’ll practice:

Big Idea 5: Team, Transform, and Transmit

You’ll learn to work alone and in a group to communicate your ideas to an audience.

You’ll practice:

Sylabus kurzu

Materiály

Ke kurzu nepotřebujete další materiály.

Cena

cena kurzu: 19 300,- Kč / 811,- EUR

Zkušenosti studentů

Měli jsme AP Seminar jako povinný předmět ve škole a nevěřila jsem, že bude tento kurz tak užitečný. Jako studentku mě ale opravdu hodně posunul. Naučila jsem se napsat kvalitní akademickou práci podloženou fakty z vědeckých prací, identifikovat důvěryhodné a nedůvěryhodné zdroje, time-management a opravdu pracovat ve skupině; ne, že každý udělá svůj kus a hotovo. Museli jsme si navzájem číst práce našich spolupracovníků a předávat si zpětnou vazbu (konstruktivní kritiku), aby byly všechny naše práce co nejlepší. Nakonec jsem byla ráda, že jsme měli AP Seminar povinný, protože sama bych si kurz nevybrala a protože se to nakonec opravdu vyplatilo.

Anna V., 2023

Kurz AP Seminar mě naučil pracovat s informacemi z internetu a použít je do eseje. Následně jsem se naučila používat vhodnou argumentaci a jak neplagiarizovat. Do teď využívám na AP literaturu například citaci zdrojů. Kurz mě také naučil spolupracovat, co se týče psaní esejí. Poslední věcí, kterou používám do teď je používání vhodných slov a že není potřeba používat těžká slova, pokud nezapadají do textu, protože nechápeme jejich význam.

Tereza I., 2023

V rámci první části kurzu AP Seminar při práci na projektu IRR (Individual Research Report) jsem se naučil pracovat na dlouhodobém projektu se studenty s jiným akademickým zaměřením. Naučil jsem se tak, jak si v takovéto skupině rozdělit práci, jak řešit neshody a jak si nastavit pravidla pro týmovou práci. V druhé části kurzu při práci na projektu IWA (Individual Written Argument) jsem se naučil, jak s pomocí akademických zdrojů napsat odbornou argumentativní esej, jak udělat rešerši na takovouto práci a jak správně citovat, což jsou dovednosti, kterými se na státním gymnáziu, kam chodím, příliš nezabýváme. V průběhu kurzu mi při práci na jednotlivých projektech pomohly rady od instruktorů, se kterými jsem mohl na pravidelných online schůzkách diskutovat případné nejasnosti. Dovednost psát argumentativní esej, kterou jsem se naučil na kurzu, mi navíc také pomohla v rámci přijímacího řízení na univerzity ve Velké Británii.

Adam Č., 2022

Kurz AP Seminar mne naučil dovednostem potřebným k psaní akademických prací. Dal mi možnost spolupracovat s ostatními při projektu a naučit se koordinaci v malém „výzkumném“ týmu. Všem, kteří se připravují na univerzitu bych jej vřele doporučil.

Adam B., 2022

Po absolvovaní prvých dvoch predmetov AP musím priznať, že jednoduché to skutočne nie je ale to som ani vlastne nečakala. Pre začiatočníka s AP len pohľad na objem podkladov k lekciám pri prvom otvorení vyzerá desivo, trvá to však len pokým sa do nich nepustíte – všetko je veľmi zaujímavé. Váš systém výučby a preverovania vedomostí za každou lekciou a modulom mi vyhovoval. Veľmi bolo prospešné, že sme dostali aj druhé paralelné sylaby z College Board (CB), a tak síce bolo dvojnásobne učenia a testovania ale rozmer CTM sa tak dobre doplnil. Najťažšie sa mi zvykalo na veľmi prísne hodnotenie CTM, kde aj malá chybička pri veľmi sofistikovaných otázkach predstavovala dosť veľkú stratu bodov v porovnaní s hodnotením CB. Inú prípravu na skúšky si ale predstaviť neviem. Vďaka podpore a praktickej spätnej väzbe lektorov sa dalo aj toto prekonať a rýchlo sa dorovnať požiadavkám. Využijem teda túto príležitosť aj na poďakovanie Blanke, Tereze a Martinovi za všetky vedomosti, ktoré mi sprostredkovali a tiež aký team z nás na AP Seminári vykresali.

Sandra Š., 2022